Aktualitete


Kapen hajnat e kishave serbe

Gjilan, 6 shkurt – Policia rajonale në Gjilan pas një pune të mirë operative ka arritur t`i prangos dy shqiptarë të dyshuar për vjedhjen e kishave serbe në Binqë, Kllokot, Budrikë dhe Partesh tha Ismet Hashani për rajonipress. Policia rajonale […]


Rrëzimi nga kati i dytë i sjell vdekjen

Ferizaj, 6 shkurt- Mbrëmë në orët e para të mbrëmjes në një objekt ndërtimor, i cili po ngrihet përgjatë magjistrales në afërsi të Ferizajt, ka gjetur vdekjen punëtori M.B. (50). Derisa ishte duke punuar në objekt ai ka rënë nga […]
Zvicerani mburret që vrau shqiptarin

Shtetasi zviceran Alfred E, i cili në dhjetor të vitit 2010 vrau emigrantin kosovar 32 vjeçar me deklaratat e tij po krenohet lidhur me kryerjen e kësaj vrasje. Gjykata zvicerane shqiptoi dënimin prej dy viteve burg me kusht  dhe pagesën […]
Arrestohen familjarët për vrasjen e Hamdi Sopës

Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci ka konfimuar për Express se personat e dyshuar per vrasjen e Hamdi Sopës janë shoqëruar për në Polici. “Ashtu siç ka urdhëruar Prokurori janë shoqëruar për në Polici personat e dyshuar […]


Mitrovicë: Shpërthen granata e dorës, plagosen dy fëmijë

Sërish shpërthiume në veri. Në veri të Mitrovicës ka ndodhur një shpërthim i fuqishëm, bëjnë të ditur burime të Indeksonline. Shpërthimi ka ndodhur afër orës 19:00, në lagjen e Boshnjakëve. Sipas mediave serbe, me këtë rast janë lënduar dy fëmijë […]