Aktualitete

Ne Mitrovicë shperthim,dy fëmijë të lënduar

Sërish shpërthiume në veri. Në veri të Mitrovicës ka ndodhur një shpërthim i fuqishëm, bëjnë të ditur burime të Indeksonline. Shpërthimi ka ndodhur afër orës 19:00, në lagjen e Boshnjakëve. Sipas mediave serbe, me këtë rast janë lënduar dy fëmijë […]


Treni përplas makinën, 1 i vdekur, 2 plagosen

Treni i linjës Tiranë- Shkodër është përfshirë sot në një aksident, duke shkaktuar vdekjen e një personi dhe plagosjen e dy të tjerëve. Aksidenti i rëndë ndodhi pasditen e sotme, në fshatin Kaç, ndërsa treni u përplas me një automjet, […]


Dy shqiptarë në listën e më të kërkuarve në Britani

Të dyshuar për krime nga më të ndryshmet, përfshirë vrasje, rrëmbime dhe përdhunime, këto janë fytyrat e kriminelëve më të kërkuar në Evropë, që jetojnë në Britaninë e Madhe. Mes tyre janë edhe dy shqiptarë. Të 16 të dyshuarit janë […]


Nazmi Mustafi rrahet në burg dhe përfundon në spital

Ish-udhëheqësi i task-forcës antikorrupsion, Nazmi Mustafi, vazhdon të jetë në trajtim mjekësor në spitalin rajonal të Pejës pas rrahjes me një të paraburgosur tjetër në Qendrën e Paraburgimit (QP) në Pejë. Përleshja kishte ndodhur të premten rreth orës 18:05 në […]


Arrestohet grupi që vidhnin makina në Tiranë

Tiranë, 4 shkurt – Policia e Tiranës ka arrestuar 15 persona që kryenin vjedhje të llojeve të ndryshme duke përdorur dhunë. Më së shumti ata vidhnin makina në bashkëpunim me njëri-tjetrin, bën të ditur “Balkanweb”. ; Këta persona kishin krijuar […]


Rryma e mbyt një 36 vjeçar në Zhegër

Një 36 vjeçar është mbytur nga rryma në fshatin Zhegër të Gjilanit njoftoj policia. Edhe drejtori i spitalit Abdylatif Latifi tha se viktima është sjellur në spitalin e Gjilanit , por pa shenja jete. Bajram Hajrush Idrizi i moshës 36 […]Një 36 vjeçar në Zhegër vdes nga goditja e korrentit

 Një 36 vjeçar ka vdekur nga goditja e rrymës në fshatin Zhegër të Gjilanit, njoftoj policia. Edhe drejtori i spitalit Abdylatif Latifi tha se viktima është sjellur në spitalin e Gjilanit , por pa shenja jete.Elmina Mahmuti komandante rajonale e […]


Vdes një 36 vjeçar në Zhegër të Gjilanit

Një 36 vjeçar ka vdekur nga goditja e rrymës në fshatin Zhegër të Gjilanit, njoftoj policia. Edhe drejtori i spitalit Abdylatif Latifi tha se viktima është sjellur në spitalin e Gjilanit , por pa shenja jete. Elmina Mahmuti komandante rajonale […]


Hakerët sulmojnë Twitteri-in

Rrjeti social, Twitter alarmoi  të shtunën se ishte sulmuar nga hakerët dhe më shumë se 250 mijë përdorues të saj mendohet të jenë prekur nga sulmi i cili ka targetuar të dhënat e përdoruesve. Përmes një postimi në blogun e […]