Aktualitete

Parma, dy shqiptarë arratisen nga burgu

Dy shqiptare jane arratisur nga burgu ne Parma, Itali ku po vuanin denimin e marre nga drejtesia italiane. Njeri prej tyre, i denuar per vrasje. Lajmi, i publikuar ne mediat italiane, i referohet policise vendase, sipas te ciles arratia eshte […]


Tragjedia e Ramajve

Të shtunën në familjen Rama nga Llapashtica e Podujevës kishte zi. Rrahime Rama erdhi nga Gjermania për t’i varrosur burrin dhe djalin, të cilët ia vrau dhëndëri para tri ditësh. Rrahimja sjell për Express gjithë rrëfimin dhe tmerrin që të […]


Ndahet nga jeta këngëtarja Violeta Simoni

Këngëtarja e njohur e viteve ’50-‘70 Violeta Simoni ka ndërruar jetë në shtëpinë e saj. Djali i këngëtares, i cili nuk jeton në Shqipëri, i shqetësuar që nuk po lidhej dot me telefon me të ëmën ka njoftuar policinë dhe […]Irak: Nga sulmi kamikaz, të paktën 30 viktima

Të paktën 30 persona mbetën të vrarë, pasi një kamikaz shpërtheu veten pranë një komisariati policie në qytetin verior iraken të Kirkukut, lajmëruan të dielën mediat ndërkombëtare. Kamikazi u ndihmua në operacion nga një tjetër militant i armatosur rëndë, i […]


Tragjedia e Ramajve(video)

Të shtunën në familjen Rama nga Llapashtica e Podujevës kishte zi. Rrahime Rama erdhi nga Gjermania për t’i varrosur burrin dhe djalin, të cilët ia vrau dhëndëri para tri ditësh. Rrahimja sjell për Express gjithë rrëfimin dhe tmerrin që të […]