Aktualitete

Hëngri vetëm patate një vit rresht. E pabesueshme ajo çfarë i ndodh!

Për shkak të peshës së tij shqetësuese një burrë vendosi të hajë patate për një vit rresht. Rezulatet e kësaj mënyre të ushqyeri, ishin të habitshme. Flinders Taylor u shpreh se e ndërmori këtë nismë të çuditshme pasi për shkak të kileve nuk ndihej mirë fizikisht dhe shpirtërisht. Ai deklaroi se do të hante 3 kilogramë në ditë dhe se […]


Bima që është 100 herë më e fortë sesa ilaçet e kimioterapisë dhe që e vret kancerin në dy ditë

Çaji me luleradhiqi shëron shumë sëmundje si kanceri në vetëm 2 ditë. Gjithashtu ndalon rreziqet e kancerit në të ardhmen. Kjo është e shëndetshme dhe medicinale. Gjithashtu është e lehtë për të bërë. Në të kaluarën, ky çaj ishte shërim universal. Tani kjo rrënjë shëron kancerin. Një studim i Departamentit të Kimisë dhe Biokimisë në Kanada, tha se kjo rrënjë […]


Hyn në makinë me miqtë e dhëndrit, ata i fusin duart dhe i publikojnë videon në rrjet

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin Xi’an, Kinë pasi shoqëruesja e nuses është ngacmuar seksualisht nga miqtë e dhëndrit. Ata ishin nisur për të shkuar në dasmë të gjithë sëbashku, por të rinjtë nuk janë përmbajtur. Djemtë kanë xhiruar gjithçka dhe më pas e kanë publikuar në internet. Në pamje ata duken si qen të uritur të cilët […]


Mbi 40-vjeç, por askush s’ e beson: 10 VIP-et shqiptare që sfidojnë moshën

Kush tha që bukuria mund të plaket? E bukura është e bukur dhe ajo nuk hyn kurrë në garë me kohën. Thonë se të qenit një femër e bukur vjen nga gjenet e mira, disa të tjerë thonë se kujdesi ndaj vetes bën diferencën, disa të tjerë thonë se varet shumë edhe nga jeta që bën… per me shum detaje […]


Tmerr në Korçë, djali hyn në banesë dhe përdhunon një 20-vjeçare

Foto ilustruese Një ngjarje aspak e zakontë ka ndodhur natën që lamë pas në qytetin e Korçës, ku një i ri i moshës 24-vjeçare ka përdhunuar një vajzë. Zyrtarisht mësohet se viktimë është një 20-vjeçare, ndërsa autori është identifikuar si David P. Policia bën me dije ndër të tjera se Davidi ka hyrë me forcë në banesë e të resë […]


Imami që tronditi rrjetet sociale rrëfehet: Pse i bëra deklaratat dhe e vërteta e tyre

Në emisionin Opinion kanë marrë vëmendje deklarata e imamit Elvis Naçi. Naçi i ftuar në emision ka deklaruar se ato janë ligjërata që ai i mban para besimtarëve, dhe në video që qarkullon në rrjet fjalët e tij janë shkëputur ndaj dhe mesazhi mund të jetë keqkuptuar. Ja si u shpreh ai: Vazhdo leximin në linkun më poshtë Vazhdim


Nesër dita e fundit me diell, ja kur do të vijnë reshjet e borës

Ditën e nesërme në të gjithë vendin pritet një rritje temperaturash duke sjellë përmirësimin e motit. Mirëpo premte do të nisë një i ftohtë i cili do të vijë nga veriu i kontinentit dhe orët e pasdites do të sjellin rënie të ndjeshme të temperaturave. Sipas meteoalb, të shtunën, pritet një mot akoma më i ftohtë se e premtja, me […]


Plas sherri në familje, babai qëllon me thikë të birin 20-vjeçar

Foto ilustruese Një incident i rëndë familjar ka goditur Tiranën rreth një orë më parë. Një konflikt midis babait dhe birit të tij për pak sa nuk ka përfunduar në tragjedi. Rreth një orë më parë është bërë me dije se Bujar Çika rreth 57 vjeç ka qëlluar me thikë të birin e tij 20-vjeçar me iniciale O.Ç. Mësohet se […]


Harroni qepjen te doktori, këto janë 5 ushtrimet që ndihmojnë organin e femrës

Muskujt në këtë zonë që dalin nga kocka pubike në bazën e shpinës suaj duke mbështetur organet legale (zorrët, fshikëzën, mitrën dhe vaginën) shpesh neglizhohen, por dobësimi i këtyre muskujve mund të sjellë probleme shëndetësore si 5 ushtrimet që rekomandohen për femrat, si një shans që ta përmirësojnë trupin e tyre në pjesët e muskujve vaginalë per me shum detaje […]


Si e njohin të huajt Shqipërinë, 10 shprehje nga figura të njohura për vendin tonë

Historia tregon se shqiptarët janë ndër popujt më të lashtë në kontinentin europian dhe si të tillë padyshim që të parët tanë kanë lënë gjurmë dhe emër ngado. Qyshse herët shqiptarët kanë vizituar/migruar në vendet e huaja duke mundësuar kështu në transportimin e kulturës shqiptare dhe një mundësi që popujt e tjerë të na njohin. Nga kjo po sjellim 10 […]