Articles by Agnesa

Largohet familja e vetme në ishull, kërkohen banorë të rinj

Për dhjetë vite me radhë jetuan në ishullin e Quéménès në Francë, mes deleve, lepujve dhe fokave. Soizic dhe David Cuisnier iu përgjigjën thirrjes së entit për ruajtjen natyrës në zonë, ku gjetën një shtëpi pa ujë, korrent apo ngrohje. Ndërkohë David tashmë 40 vjeç dhe Soizic 34 vjeçe, u bëmë me dy fëmijë, Chloé e Jules 7 vjeç dhe […]


Shtyhet fundi i botës, teoricieni “i famshëm” hedh bombën e radhës

Teoricieni i komplotit të krishterë ka paralajmëruar vazhdimisht për një planet misterioz të quajtur Planet X ose Nibiru në skajin më të largët të sistemit tonë diellor. Konspiracionet sugjeruan se po hidhet në drejtim të tokës dhe do të shkatërrohej të shtunën që lamë pas (23 shtator). Tani, David Meade pohon se njerëzit e kanë keqkuptuar profecinë e tij të […]
Surprizë/ Vetëm pak pas ndarjes, ribashkohet çifti i famshëm shqiptar

Ata kanë qenë në qendër të vëmendjes ditët e fundit për shkak të ndarjes së tyre. Por duket se ka qenë vetëm një krizë e vogël. Bëhet fjalë për çiftin Mozzik dhe Loredana Zefi, pasi të dy janë bashkuar sërish. Këtë e ka konfirmuar edhe vëllai i Loredanës, Sandro, në një live video në Instagram, ku vetë Loredana komentonte duke […]


I gjithë ekipi i femrave lakuriq në fushën e lojës, por me një qëllim që nuk ua merr mendja

Jashtë mund të jetë ftohtë, por këto lojtare femra të rugby (regbi) kanë vendosur të sfidojnë temperaturat duke zhvilluar një ndeshje nudo. Grupi i të gjitha femrave “Hitchin Ladies Rugby Club” e kanë zhvilluar këtë ndeshje të veçantë për të mbledhur para për klubin e tyre pasi financimi i tyre është zvogëluar ndjeshëm kohët e fundit, por po ashtu edhe […]


Marina Farës i hapen “telashe” të mëdha, publikohet fotoja gjysmë lakuriq

Marina, e bija e këngëtares Eli Fara, është kthyer një ndër vajzat më të komentuara kohët e fundit në rrjetet sociale. E kjo jo më kot… Vetë vajza seksi publikon foto tejet provokuese duke trazuar rrjetin. E ndërsa të gjithë duket se kanë hequr dorë nga fotot e verës, Marina ka bërë publike një foto në Instastory ku tregon të […]


Profesioni më i bukur? Çfarë mendojnë gjinekologët kur “fusin duart”

Gjinekologët kanë punën më të mrekullueshme në botë, por edhe më të vështirën e më të sikletshmen. Por a keni menduar ndonjëherë se çfarë mendon një gjinekolog për profesionin e tyre apo ndërsa gjatë kohës kur bëjnë ekzaminime? Të gjithë shkojnë për tu vizituar apo për të lindur. Kanë aq shumë vizitorë sa të lindin dyshime nëse kanë mendime personale […]


Përdori pasurinë e vëllezërve, ky ishte vendi ku Barushi ia linte lekët e dhuratat të dashurës

Prej dy vitesh, vajza nga Manza arriti t`i zhvaste 60 milionë lekë djalit nga Kulla e Durrësit, i cili mban postin e drejtorit të Postës në fshatin e saj. Historia tragjedi-komike ka një fund të hidhur për të dy. Djali harxhoi gjithë kursimet e vëllezërve që punojnë si emigrantë në Itali e Gjermani, ndërsa vajza është arrestuar pas denoncimit të […]


Ky është momenti kur Frashër Krasniqi grushtoi Milaim Zeken

Debati i ashpër mes dy deputetëve Frashër Krasniqi i VV’së dhe Milaim Zekës të NISMA’s ka eskaluar në dhunë fizike mes tyre. Ata fillimisht janë fyer rendë me njëri tjetrin, më pas Krasniqi ka gjuajtur me ujë Zeken. Njëjtë ka vepruar edhe Zeka. Ky është momenti kur ka ndodhur sulmi: Vazhdo leximin në linkun më poshtë Vazhdim