Articles by Apache

Mijëra gra po e përdorin këtë krem për rigjallërimin e lëkurës dhe për heqjen e rrudhave nga fytyra! Do të dukeni 10 vjet më të reja…

Rrudhat dhe pleqëria – të gjithë e dimë mirë se këto dy gjëra janë të lidhura fort, me njëra tjetrën apo jo? Shumë njerëz në mbarë botën, veçanërisht gratë, janë të shqetësuara për gjendjen e tyre të lëkurës dhe kujdesen mirë për atë, veçanërisht për fytyrën. Pra, shumica e tyre shpenzojnë shumë para për trajtime të shtrenjta dhe produkte kozmetike, […]


Kjo pije e mrekullueshme do t’ju ndihmojë të humbisni gjysëm kilogrami në ditë, dhe kurrë nuk do ta rimerni përsëri peshën!

Farat e lirit janë një përbërës kyç për shëndetin e mirë. Ky përbërës i natyrshëm është plot me vitamina, minerale dhe veti që përmirësojnë shëndetin tonë. Ndër të tjera, ne mund ta përdorim atë për të pastruar stomakun tonë. Përveç kësaj, është shumë e mirë për reduktimin e nivelit të sheqerit në gjak dhe oreksit. Si rezultat, ne mund të […]


17-vjeçarja nga Shkodra “çmend” Suedinë me performancën e saj (video)

Kjo është Erika Bitanji, 17-vjeçarja nga Shkodra, e cila është pa ndroje një nga talentet e reja që do të sundojë tregun e huaj muzikor. Adoleshentja simpatike është konkurente në konkursin e muzikës “Idol 2017” në Suedi dhe ka bërë shumë bujë atje me zërin dhe performancat e jashtëzakonshme në netët “Live”. Natën e fundit Erika performoi këngën “Bang Bang” […]


“Do kisha bërë 10 fëmijë po mos të kisha halle”, Silva Gunbardhi rrëfen të pathënat

Këngëtarja Silva Gunbardhi ka bërë një rrëfim të sinqertë në emisionin “Chic” në News24, ku ka folur për karrierën e saj por edhe djalin, Dalvin dhe bashkëshortin Dafin. E pyetur nëse i ka ndjerë kritikat për këngët e saj apo motivet tallava, Gunbardhi tha se ka pasur publikun mbështetje dhe gjyqtar. Nuk i kam ndjerë kritikat. Por kam pasur publikun. […]


Plaku i grisi paratë, djali e nusja humbën tre muaj për t’i ngjitur (Foto)

Çifti nga qyteti kinez Liaoning, e gjeti veten në një situatë të pazakontë, pasi është dashure të ngjisin 140 mijë juanë (afro 20 mijë euro), të cilat i kishte prerë babai 85-vjeçar i burrit. Burri që u prezantua vetëm si Chen, i ka thënë televizionit lokal se tetorin e kaluar babai i tij e kishte shitur shtëpinë për 200 mijë […]


Cili popull i ka PENISËT më të MËDHENJ në RAJON?! Ja ku renditen SHQIPTARËT

Një bazë e re e të dhënave me anketime të madhësisë së penisëve, ka shkaktuar pak përçarje në internet.Disa hulumtues, duke marrë parasysh një numër të madh të studimeve dhe anketimeve sa i përket madhësisë mesatare të penisit, kanë përpiluar një hartë botërore të madhësisë së penisit, transmeton Telegrafi.Në këtë hartë, të publikuar me 14 dhjetor, mund të shihni se […]


Sjell në jetë të voglën, por kur e sheh nuk arrin që ta besojë |FOTO

Shenjat në lëkurën e fëmijëve pas lindjes, shpesh vijnë prej sforcimeve të nënës, por ato zhduken me kalimin e kohës. Por nuk ka ndodhur kështu me një fëmijë të lindur në nëntor të vitit 2015, i cili në ballë ka një shenjë të veçantë, një zemër në qendër të tij. Prindërit anglezë nga Lincolnshire, mbetën të befasuar kur panë njollën […]


I keni këto dy vrima në fundshpinë? Ja kuptimi i tyre

Në fundshpinë meshkujt dhe femrat kanë dy gropëza që ndryshe quhen vrimat e Apollos ose vrimat e Venusit. Por, jo tek të gjithë janë të dukshme ato shihen vetëm tek njerëzit që e kanë të trashëguar, apo kanë ligamente me përmasat e duhura. Këto vrima ndodhen në zonën ku dy kocka lidhen me legenin si dhe janë shenjë e qarkullimit […]


Pas sherrit me Rudinën, Linda Rei lan duart edhe me Alketa Vejsiun

Lajmi më i bujshëm i këtij edicioni të spektaklit të kërcimit ishte pjesëmarrja e Linda Reit në të, por e ndikuar nga konflikti i fundit me Rudina Magjistarin dhe komentet e shumta në rrjetet sociale Linda ka vendosur të tërhiqet nga “Dance With Me”. Lajmi është bërë i ditur nga produksioni i spektaklit, transmeton “Express”. Për të nuk ishte e […]


Horoskopi ditor, e shtunë 30 shtator 2017

Ky është horoskopi për ditën e shtunë, 30 shtator 2017 që lajmditor.com sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, financat dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Nëse doni që lidhja juaj në çift të jetë sa më e mirë gjatë kësaj dite duhet të bëni pak më tepër lëshime ndaj partnerit/es […]