Articles by Apache

Nxënësit shqiptar i bie shorti për ngritjen e flamurit grek në festën e çlirimit, grekët bojkotojnë paradën

Ngritja e flamurit për përvjetorin e çlirimit të qytetit të Kozanit në Greqi do të bëhet nga një nxënës shqiptar, dhe për këtë arsye prindërit e fëmijëve të tjerë kanë kundërshtuar dhe nuk do të lejojnë fëmijët të marrin pjesë në paradë. Qyteti i Kozanit në Greqi në 11tetor qyteti do të festojë çlirimin dhe nëpër shkolla është zhvilluar shorti […]


E rëndë në Tiranë! Burri fshihet pas makinës dhe përdhunon qenin

Jo më larg se dje raportuam rastin e disa fëmijëve në Bajram Currim të cilët trajtonin në mënyrë mizore një qen, duke e hedhur atë nga një lartësi mbi ferra, por me sa duket, kjo nuk është asnjë gjë krahasuar me kafshërinë që ka mbërritur ditën e sotme në redaksinë e per me shum detaje dhe video Vazhdo leximin në […]Zhvati drejtorin e postës nga Fb, kjo është Enertila “bjondia e bukur” që fshihej pas aktores

Prindërit e Enertila Beqajt, e arrestuar pas denocnimit të bërë nga drejtori i Postëes, Barush Ahmeti, kanë reaguar për herë të parë për gjithë sa ka ndodhur me të bijën e tyre. Gjatë deklarimeve në Polici, prindërit e vajzës kanë deklaruar se nuk kanë pasur dijeni për lidhjen e së bijës me 30-vjeçarin. Ndryshe nga ajo çka ka pranuar vajza […]


“Shkenca ka gati lajmin e madh të shekullit 21”

Ish-deputetja e Partisë Socialiste njëkohësisht fizikane, Mimoza Hafizi, njofton se “ekipet e eksperimenteve shkencore VIRGO dhe LIGO kanë kapur një valë gravitacionale gjatë 14 Gushtit të 2017”. Nëpërmjet një postimi në Facebook, ajo shkruan se “detektimi i tyre në shekullin 21 përbën një hap madhështor për progresin e shkencës dhe të njerëzimit”. Hafizi njofton se “në koherencë me emocionet e […]


Nuk keni pse e përdorni më këtë pompë. Me anë të kësaj pijeje kuroni astmën! E garantuar!

Pacientët me astmë përjetojnë vështirësi në frymëmarrje dhe kjo është vetëm një nga simptomat e sëmundjes. Një nga hapat e parë që duhet të bëni është të ndryshoni disa elemente në dietën tuaj. Filloni të konsumoni ushqime të shëndetshme që nuk shkaktojnë dëme, që ndihmojnë në uljen e inflamacionit dhe rritjen e nivelit të energjisë. Ju mund ta zëvendësoni inhalatorin, […]


A është më mirë ta fikim bojlerin apo ta mbajmë vazhdimisht të ndezur? Si KURSEHET energjia elektrike – do të befasoheni me përgjigjen

Kemi dëgjuar miliona herë që më mirë është të jetë i ndezur bojleri vazhdimisht sesa ta fikni, sepse kështu, gjoja, kursehet energjia elektrike. Ja cila është e vërteta. Dilema e përhershme e çdo familjeje është – a ta fikin apo ta lënë vazhdimisht bojlerin të ndezur, në mënyrë që të shpenzojnë më pakrrymë. Edhe pse te shumica mbizotëron dilema që […]


Si ti largoni hemorroidet gjatë shtatzënisë

Hemorroidet janë patologji shumë e zakonshme, që prekin të paktën një herë në jetën e tyre, pothuajse të gjithë popullatën. Problemi ndodh me frekuencë të barabartë në të dyja gjinitë, edhe pse tek gratë duhen marrë parasysh rreziqet e mundshme që lidhen me shtatzëninë. Hemorroidet janë venat e fryra dhe kapilarë të inflamuar rreth rektumit. Klasifikohen si të brendshme dhe […]


Dy përbërës mjaftuan që të mos i nënshtrohet operimit në gju! Ky është ilaçi…

Tuzlak Elvir D., 44 vjeçar, kishte dhimbje kronike në gju si rezultat i të qëndruarit gjatë në këmbë dhe punës intensive për 8 muaj. Pas vizitës tek doktori, atij i ishte thënë se nuk do të mundet më të qëndrojë në këmbë, përveç nëse i nënshtrohet operimit. Pasi që dëshironte t’i shmangej operimit, ai kishte filluar të kërkonte ‘zgjidhje natyrale’, […]


Një gjeth i vetëm i kësaj bime shëron prostatën dhe eliminon diabetin

Mjekësia ka avancuar së tepërmi dhe është në gjendje të trajtojë shumë sëmundje. Por, edhe ajo popullore nuk mbetet pas. Përveçse është efektive, është edhe më pak e kushtueshme. Prostata dhe diabeti janë dy nga sëmundjet më të përhapura në ditët e sotme. Ju mund t’i trajtoni lehtësisht në shtëpi. Ju mjafton vetëm kjo bimë: hi per me shum detaje […]