Articles by AV

E jashtëzakonshme: Kjo është paga e vogëlushes kosovare në Suedi Foto

Një vajzë 4 vjeçare me prejardhje nga Kosova, e lindur në Suedi, duket te jetë shumë me fat. Vogëlushja në moshë kaq të re ka nisur punën me një profesion mjaft të bukur, shkruan Indeksonline. Bëhet fjalë për Suna Beka, që ka filluar të punojë si modele e nivelit të fëmijëve në shtetin e Suedisë. Paga që ajo merr është …Kjo bimë bën mrekullira, shëron paralizat, aktivizon qarkullimin e gjakut dhe shëron shumë sëmundje të tjera (Receta)

Sherebela është një fabrikë benefitesh për shëndetin tuaj. Një nga ato është në humbjen e kileve të tepërta. Sot do të flasim për të gjitha përfitimet e kësaj bime të mrekullueshme. Sipas hulumtimit, sage ka elementë thelbësor si vitamina C, B, glukozë, saponin, enzime baktericide, estrogjen, baktericid dhe kalium. Përfitimet e Sherebelës: Vazhdo leximin e storjes duke klikuar linkun më …


Borë në fundjavë, ulje drastike e temperaturave

Ditën e nesërme, të enjten, masa të ngrohta ajrore, përkohësisht do të sjellin përmirësim të motit me kthjellime dhe rritje të temperaturave edhe mbi vlera mesatare. Nga dita e premte, një front i ftohtë nga veriu i kontinentit do të kaloj mbi rajon, ku në orët e pasdites dhe mbrëmjes do të krijoj kushte për mot më të ftohtë dhe …


Ndodh e papritura: Mustafa Nanos djemtë i bëhen myslimanë të devotshëm

Gazetari Ermir Hoxha ka komentuar debatin e Mustafa Nanos me imamin Elvis Naçi, mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Opinion’. Gazetari Hoxha thotë se nëse imami do i kishte renditur Nanos arsyet e vërteta përse kanë shmangur komentet negative për të, në krye do të qëndronte meraku që dy djemtë e tij dhe nusja e njërit prej tyre, të mos ndiheshin …


Menduan se kishte tumor në bark, por mjekët zbuluan diçka edhe më tragjike

Zahra Aboutalib, jeton në një fshat të vogël në Marok. Ajo është nëna e tre fëmijëve të adoptuar, të cilët i kanë dhënë nipër dhe mbesa e jetojnë të thjeshtë e të lumtur. Më në fund, ajo mbeti shtatzënë, kur erdhi koha të lindte, dhimbjet ishin të tmerrshme dhe mjekët thanë se duhej të kryhej prerje cezariane për ta lindur …


Gati për dimrin? Mësoni se ku do kemi borë këtë fundjavë

Pas një verë të gjatë në nxehtë dhe të thatë, vendi ynë përgatitet për një dimër me temperatura të ulta dhe rreshje intensive. Sipas parashikimeve duke filluar që nga dita e premte Shqipëria do të mbizotërohet nga një front i ftohtë që do të vijë nga veriu i kontinentit i cili do të kalojë mbi rajonin e Ballkanit. Parashikohet që …


Rigerta nuk ka thënë gjithë të vërtetën, ky është realiteti në fshatin e saj

Banorët që kanë mbetur tregojnë se jetesa në këtë fshat është bërë mjaft e vështirë. Sipas tyre Perlati në teresi është një zonë me rendiment mjaft të lartë në bujqesi për Jepini ujë e rrugë fshatit dhe i keni dhënë zhvillim. Nuk kërkojmë asgjë tjetër. Ujë..Rrugë… Banorët: E vetmja gjë që kërkon populli per me shum detaje dhe video Vazhdo […]


Arrestohet personi i cili kishte filmuar vetën duke urinuar Kuran’in (Foto)

Njeriu që dyshohet se ka postuar një thënie ku kishte shkruar se “nuk ndjen shqetësime për ta mbytur çdo mysliman” është arrestuar. Eric King, 63 vjeç, akuzohet për shpërndarjen e përmbajtjeve të tjera të turpshme duke përfshirë një video të një burri që urinon në librin e shenjtë të myslimanëve atë të Kuran’it, raportoi mediumi britanik “Metro”, transmeton Periskopi. Një […]


Bima që është 100 herë më e fortë sesa ilaçet e kimioterapisë dhe që e vret kancerin në dy ditë

Çaji me luleradhiqi shëron shumë sëmundje si kanceri në vetëm 2 ditë. Gjithashtu ndalon rreziqet e kancerit në të ardhmen. Kjo është e shëndetshme dhe medicinale. Gjithashtu është e lehtë për të bërë. Në të kaluarën, ky çaj ishte shërim universal. Tani kjo rrënjë shëron kancerin. Një studim i Departamentit të Kimisë dhe Biokimisë në Kanada, tha se kjo rrënjë […]