Articles by AV


Nesër dita e fundit me diell, ja kur do të vijnë reshjet e borës

Ditën e nesërme në të gjithë vendin pritet një rritje temperaturash duke sjellë përmirësimin e motit. Mirëpo premte do të nisë një i ftohtë i cili do të vijë nga veriu i kontinentit dhe orët e pasdites do të sjellin rënie të ndjeshme të temperaturave. Sipas meteoalb, të shtunën, pritet një mot akoma më i ftohtë se e premtja, me […]Harrojeni dimrin, moti vjen me surpriza të reja

Vranësira, por jo reshje, ndërkohë që temperaturat shënojnë rritje te lehte. Ky është parashikimi i Meteoalb për ditën e sotme, e cila do të shënojë temperatura maksimale deri në 27 gradë celcius. Parashikimi E MËRKURË: Vijon dominimi i kthjellimeve në gjithë vendin deri në mesditë kur priten vranësira të herë pas hershme në Veri dhe Qendër. Pasditja zhvendos vranësirat drejt …Një dhëndërr si Xhihani, ja si e ‘kalli’ atmosferën në dasmën e tij

Xhihani është personazhi më i dashur për publikun e serialit ‘Paramparça’. Ai është një prej aktorëve më profesional që ka kinematografia turke. Ai në jetën reale është krejt i ndryshëm në karakter. Edhe pse në një moshë jo të re, ai ka një energji rinore i cili mes miqsh asnjëherë nuk heziton ta lirojë. Në dasmën e tij,para disa viteve …


“10 arsyet pse nuk duhet të vini në Shqipëri”, vogëlushi shqiptar shkund vendin tonë

Shqipëria nuk është vendi ideal për të jetuar. Për këtë tashmë janë të vetëdijshëm edhe fëmijët, të traumatizuar nga gjithçka që ndodh në tokën tonë të çudirave dhe fatkeqësirave. Për shembull, historia e gushtit të kaluar, kur një 22-vjeçar humbi jetën pas një sherri vetëm për një karikues, është ende në mendjen e të vegjëlve. Ata shohin televizor dhe, për …
“E urrej fëmijën tim, lutem që të vdesë në gjumë”

Një nënë, identiteti i së cilës është anonim, ka pranuar se e urren fëmijën e saj të tretë dhe dëshiron që ai të vdesë në gjumë. Ajo shpjegon se i do të dy vajzat e saj, të moshës gjashtë dhe tetë vjeç dhe ende nuk është në gjendje të ndiejë dashuri për djalin e saj i cili është më i […]