KurioziteteHoroskopi ditor per 22. shtator 2015

Dashi Nëse jeni ne një lidhje mundohuni te tregoheni sa me te arsyeshëm gjate kësaj dite sepse gabimi me i vogël mund ta ndeze mjaft atmosferën. Beqaret nga ana tjetër do e adhurojnë lirinë dhe pavarësinë qe kane dhe nuk do kenë dëshirë te ndryshojnë status. Ne planin financiar do jeni te kujdesshëm dhe nuk do hidhni asnjë hap te […]


Mësuesja 27 vjeçare pyet doktorin: Nuk ndjej kënaqësinë e seksit

; Doktor, Jam një mësuese, 27 vjeç. Kam 4 vjet martuar dhe kam një vajzë dy vjeçe. Prej kohësh kam një shqetësim të cilin jam munduar ta zgjidh me burrin, por nuk kemi pasur sukses. Shqetësimi është ky: Ne bëjmë jetë seksuale të rregullt, e duam njeri-tjetrin por unë kurrë nuk kam provuar te arrij një orgasmë. Seksi më pëlqen […]


Kështu ndodh në Kosovë, familja Selimi ushqehet me bukë e vegetë (Video)

Se në Kosovë ka familje që ballafaqohen me varfëri ekstreme nuk ka mëdyshje. Këtë gjë më së miri e dëshmon gjendja e familjes së Selim Rexhepit, nga fshati Lladroviq, Komuna e Malishevës, të cilën familje e ka vizituar kësaj radhe shoqata humanitare “Jetimët e Ballkanit”. Selimi ka 8 fëmijë dhe jeton në një shtëpi ku mungojnë edhe gjërat elementare për […]“Plaku vizionar”: Një këmbë-shtrembër si Gruevksi po na mashtron (Video)

Duket se fjalët e një të moshuari vizionar po dalin të jenë të vërteta. Ai gjatë një prononcimi për media në vitin 2012 kishte thënë se kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski, është mashtrues dhe hajdut, ndërsa të njëjtën gjë e tha edhe për politikanët shqiptar në Maqedoni, transmeton Telegrafi. Për më tepër dëgjoni dy prononcimet e plakut nga Lojani i Maqedonisë.


Digjen 6 mijë rrënjë kanabis në Shqipëri (Video)

Afër 6 mijë rrënjë bimë narkotike kanabis sativa, u zbuluan nga Policia e Shqipërisë në qytetin e Vlorës, dhe më pas u dogjën. Gjatësia e bimëve arrinte 65 centimetra, dhe ishin mbjellur në dy sera në fshatin Oshtimë të Vlorës. Sipas policisë, serat ku u gjenden bimët narkotike janë në pronësi të Bujar Kamberaj-t, 59 vjeç, të cilit iu shpall […]


Prishtina me kamera të fshehura (Video)

Në kryeqytet, një grup i të rinjve ka filluar të bëjë kamera të fshehura me kalimtarët e rastit. Ata kanë treguar se fillimisht po merren me këtë punë në Prishtinë, e më vonë pritet të vazhdojnë në tërë Kosovën, transmeton Indeksonline.