Masakër në Las Vegas, 50 të vdekur

Të paktën 50 vetë u vranë dhe 200 u plagosën pas një të shtënave në një festival muzikor në Las Vegas.

Sulmuesi i dyshuar, i vrarë nga policia, është identifikuar si 64-vjeçari Stephen Paddock nga Mesquite, NV, sipas NBC News.

Policia tha më parë se sulmuesi ishte një banor lokal dhe veproi vetëm. Zyrtarët po kërkojnë për shokun e tij, Marilou Danley, i cili u pa me makinë para incidentit.