Sport

Manchester United, 190 milion € për përforcime, ja cilët lojtarë i synon

Manchester United po bënë gati 190 milion euro për përforcime. Kurse, menaxheri i skuadrës, Louis Van Gaalit, tashmë e ka përpiluar listën se cilët lojtarë i dëshiron në Old Traford. Manchester United ka nisur t’i bëj planet qysh tash për sezonin e ardhshëm. Ekipi nga Old Traffrod, po mendon ta përforcoj skuadrën me lojtarë cilësor. […]


Shokuese! Romela Begaj me doping

Grushti i rëndë për sportin shqiptar. Romela Begaj ka rezultuar pozitive në testet anti-doping të zhvillura në botërorin e Almatisë në Kazakistan, aty ku edhe triumfoi në peshën 63 kg. Një lajm tronditës që nuk pritej aspak, sidomos në një moment kur entuziazmi dhe krenaria ishte e madhe për atë triumf që u cilësua historik, […]


Serbët > shqiptarëve: Jeni frikacakë, refuzoni të riluani ndeshjen

Presidenti i FShF Armando Duka menjëherë pas vendimit të Apelit foli për një kompromis që i kishin ofruar serbët për të riluajtur ndeshjen, por që ishte hedhur poshtë nga pala shqiptare. Pikërisht këtë kanë konfirmuar për mediat serbe drejtuesit e Federatës së Futbollit të Serbisë (FSS) që kanë pranuar se i kanë propozuar Federatës Shqiptare […]


Sërbi ofron 1 milion dollarë për kokën e Ballist Morinë-s

Një biznesmen serb nga Çikago i ka ofruar një milion dollarë Mafies Siçiliane për kokën e Ballist Morinës i cili më 14 tetor gjatë ndeshjes së kualifikimeve për Euro 2016 ngriti flamurin e Shqipërisë së Madhe në Beogad, shkruan Alo. Kushti i vetën i biznesmenit serb është që Italianët ta kapin Ismail Morinën (32) dhe […]


Shkëndija kërkon rikthimin e Nderim Nexhipit?

Gjatë sezonit të dimëror është e mundshme rikthimi i Nxerim Nexhipit në Shkëndijë. Burimë pranë klubit të Shkëndijës njoftojnë se kanë dërguar ofertë deri tek lojtarii Partizanit të Tiranës Nderim Nexhipit dhe gjatë këtyre ditëve pritet të fillojnë bisedimet shkruan Makedonskit Sport. Të rikujtojmë se Nderim Nexhipi ishte lojtar standard i Shkëndijës mirëpo për shkaqe […]


Të hënën nis rikonstruksioni i “Anfield Road”

Të hënën Liverpuli do të nisë fazën e parë të zgjerimit të kapacitetit të stadiumit legjendar “Anfield Road”. Faza e parë e rikonstruksionit të impiantit 45 mijë vendesh parashikon shtimin e 8.500 stolave dhe dy niveleve që do t’i shtohen tribunës kryesore, duke e çuar kapacitetin në total në 53.500 vende. Projekti, i cili është […]


Shifrat e “frikshme” të Shkëlzen Gashit

Shkëlzen Gashi është i suspenduar për ndeshjen e fundit të vitit dhe ai tashmë mund të bëjë bilancin për 2014-n. Ai mund të shikojë prapa për një vit sensacional, ka shkruar të enjten sajti zyrtar i Superligës së Zvicrës në futboll, transmeton KohaD. Reprezentuesi i Shqipërisë, Gashi, ka shënuar gjatë këtij viti plot 25 gola. […]


MC Kresha viziton Shkëndijën – FOTO

Reperi i njohur kosovar Kreshnik Fazliu, i njohur më shumë në opinion si Mc Kresha ka vizituar Shkëndijën, ndërsa me këtë rast drejtuesit i kanë dhuruar fanellën e klubit me numrin 10-të. KF Shkëndija vazhdon të zgjojë interes të madh në mesin e shqiptarëve në të gjitha anët, ndërsa përveç tifozëve të zakontë klubi gjithnjë […]


Partizani – Tirana, rivalët ndajnë një histori që i bashkon

Janë të panumërt shembujt e futbollistëve që kanë ndarë pjesëzat më të lavdishme të karrierës së tyre mes të dyja skuadrave. Derbi i kryeqytetit vjen në momentin e duhur, një Partizani – Tirana që të gjithë shpresojnë që të rezultojë një reklamë e futbollit shqiptar në katërkëndëshin e blertë, por mbi të gjitha si mesazhi […]


Arbitri kërkoi nga shqiptarët diçka që s’do ta bënte vetë

Në një moment avokati Antonio Rigozzi që mbronte FSHF-në nxori fotografinë ku shihej lojtari shqiptar Bekim Balaj teksa goditej me karrige nga një tifoz serb. Arbitri anglez i ndeshjes së ndërprerë Serbi – Shqipëri, Martin Atkinson, u pyet nëse do të vazhdonte ai ndeshjen po të ishte në vend të Balajt. “Jo, ndoshta nuk do […]